Kaybolmanızı Engelleyen Akıllı Ayakkabı: Sneakairs

Paylaş

easyjetakilli-ayakkabiİngiliz havayolu şirketi EasyJet, kaybolmanızı engelleyen akıllı bir ayakkabı geliştirdi. Bu ayakkabı sayesinde bilmediğiniz yerlerde telefonunuzun haritasına bakmadan rahatlıkla gezebileceksiniz.

Peki bu akıllı ayakkabılar gideceğimiz yönü nasıl buluyor? İnternet bağlantılı bu ayakkabı, tabanında bulunan titreşim sensörleri sayesinde Google Maps aracılığıyla sizi gideceğiniz yere kadar yönlendiriyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey EasyJet mobil uygulamasından gideceğiniz yeri belirlemek.

Gideceğiniz yönü belirleyip, telefonunuzu cebinize ya da çantanıza atıp yola koyulduktan sonra sağa dönmeniz gerektiğinde sağ ayakkabı, sola dönmeniz gerektiğinde de sol ayakkabı titriyor. Yanlış yöne hareket ettiğinizde ise iki ayakkabı da iki kez titreyerek yanlış yönde olduğunuzu belirtiyor. Gitmek istediğiniz konuma ulaştığınızda iki ayakkabı da titreyerek seçtiğiniz konuma ulaştığınızı belirtiyor.

EasyJet ayakkabıyı ne zaman satışa sunacağı konusunda kararsız durumda. Fakat satışa sunulduğu zaman seyahat etmeyi sevenlerin bu akıllı ayakkabıya ilgi göstereceğini düşünüyorum. Bu akıllı ayakkabı giyilebilir teknolojinin hayatımıza nasıl etki edeceğinin ve hayatımızı ne derecede kolaylaştıracağının güzel bir örneği. İlerleyen zamanlarda markaların bu tür ürünleriyle daha sık karşılaşacağız. Gelecekte giyilebilir teknolojinin hayatımızın bir parçası olması muhtemel görünüyor.

Bir Cevap Yazın