Trafik Kazalarına Dayanıklı İnsan Graham’la Tanışın

Paylaş

Her gün binlerce kişi, insan vücudunun trafik kazalarına karşı dayanıksız olması sebebiyle kalıcı hasarlar yaşamakta ve hayatını kaybetmekte. Trafik kazalarının insan vücudunda meydana getirdiği hasarlara dikkat çekmek isteyen Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu sıradışı bir çalışma yaparak trafik kazalarına dayanıklı insan modeli tasarladı.

graham

Trafik kazalarında alınabilecek darbelere karşı dayanıklı olan bu insan modeli geniş ve yassı bir kafaya, geniş bir göğüs kafesine, darbeleri yumuşatacak 12 tane memeye ve kalın bir deriye sahip. İnsan boynu darbelere ve karşı hassas olduğu için bu insan modelinde boyun bölgesi bulunmamakta.

Trafik kazalarına dayanıklı insan Graham‘ı yakından incelemek isteyenler için bir websitesi yapılmış. Graham’ı incelemek isteyenler websitesine Buradan ulaşabilir.

graham2

Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu oldukça dikkat çekici ve bir o kadar da ilginç bir çalışma hazırlamış. Böyle bir vücuda sahip olamayacağımız için siz siz olun trafik kurallarına uyun ve hız yapmayın.

Bir Cevap Yazın